• Cześć! Jesteś u nas po raz pierwszy? Zerknij do przewodnika.
  • Świętujemy pierwsze urodziny Angeltown! O urodzinowych zmianach i niespodziankach przeczytasz w najnowszym ogłoszeniu.
  • O urodzinowych zabawach i zmianach w administracji przeczytacie w najnowszym ogłoszeniu.
  • Przypominamy, że w tym temacie macie szansę odebrać urodzinowy prezent, który dla Was przygotowałyśmy!
  • Coś nie działa? Wykonaj twardy reset! Wciąż nie działa? Daj nam znać!
  • up
    down

Autor Wiadomość
    James Donovan

Studentka trzeciego roku medycyny
    Skupia się na nauce dzięki amfetaminie
    I próbuje być szczęśliwa z Brycem
    civic center

James Amelia Donovan
    he tasted like sunny mornings and bad decisions
    dwadzieścia trzy i pół
    170 cm wzrostu
    w LA od sześciu lat

2020-05-11, 13:22

Lydia Hallward napisał/a:
    Wczoraj rozmawiałyśmy z Gianną o tym, że może zechciałybyście poszerzyć zakres działań MG? Jest fajnie, wiem, że macie dużo roboty i wcale się nie dziwię, że czasami nie chce się jako ten MG działać, to jasne, aleeee... może tak pójść w kierunku jakichś małych wypadków losowych wpływających na wszystkich użytkowników? Mam tutaj na myśli coś w stylu, że któryś z budynków w jakiejś dzielnicy mieszkalnej okazuje się być źle skonstruowany i wszyscy mieszkańcy muszą się wyprowadzić. Albo pojawia się awaria prądu w całym LA, co powoduje szereg kradzieży/napadów/mniej istotnych konsekwencji. Ewentualnie jakaś wichura, która nawiedza miasto siejąc zniszczenia. No takie stricte losowe wydarzenia (można ich wymyślić naprawdę spoko) rzucane raz na jakiś czas, abyśmy się nie nudzili na fabułach i mogli wplątywać to w swoje wątki. Luźna propozycja, do rozważenia, nie wiem jak inny się na takie coś zaopatrują, ale ja lubię jak coś się dzieje i trzeba się do tego ustosunkować ;) w razie czego służę nawet pomocą jako MG!

Bardzo fajny pomysł, daje spore pole do popisu dla postaci, a w sumie nie wymaga dużej roboty <3

Bradley Stanton

od rozstania z Floydem ciężko mu się skupić
    na pracy i w sumie wszystkim innym
    bo stale myśli i tęskni
    malibu

bradley stanton
    life feels like there's something missing, maybe it's you?
    trzydzieści dwa
    182 cm wzrostu
    w LA od urodzenia

2020-05-11, 14:17

Hej, dziewczyny! Na wstępie dziękujemy za pomysł i naprawdę doceniamy Waszą inicjatywę. Sprawa z MG wygląda jednak następująco - od początku właściwie nie było to coś, co nasi gracze braliby za priorytet. Po otwarciu Mistrz Gry występował w formie rozszerzonej względem tego, co mamy teraz i zadania były przyznawane kilkudziesięciu osobom co jakiś czas losowo, jednak nie cieszyły się popularnością i mało kto je rozgrywał - podczas gdy właśnie działało to tak, że był to raczej losowe wypadki, czasem prowadzące do małych zysków, czasem małych strat postaci. Przy obecnym systemie mamy określoną liczbę graczy chętnych i pewność, że jeżeli ktoś się zgłasza, to jest on tym w stu procentach zainteresowany i istnieje spore prawdopodobieństwo, że wykona swoje zadanie i zgłosi się po kolejne, więc wydaje nam się, że system działa tak jak należy. Jeżeli jednak zależy Wam na większej ilości wypadków losowych, to oczywiście możemy więcej ich wprowadzać bez zmieniania zakresu działania MG <3

Lydia Hallward

it's a mistake and my heart's gonna break
    it'll probably take me years to get over
    even the hurt i know that it's worth

2020-05-11, 14:59

A to dlatego, że nie było mnie/nas od początku, to nie wiemy jak wcześniej wyglądała kwestia z MG :lol:
    Niemniej abstrahując od zadań MG, chodzi o takie totalne wypadki/przypadki losowe, niemające nic wspólnego z tym co MG określa w pojedynczych postach w kalendarzach. Ja miałam na myśli rzucenie jakiegoś zbiorczego postu, dajmy na to: Dzisiejszego poranka w centrum Los Angeles rozbił się prywatny helikopter. Na pokładzie było X pasażerów, nikt nie przeżył. Wydarzenie miało miejsce w pobliżu szpitala XYZ, więcej informacji wkrótce - kto chce to się do tego odniesie, kto nie chce to nie musi. Inna rzecz np.: Do informacji publicznej wyciekło nagranie z jednej z linii metra, gdzie uzbrojony w bombę mężczyzna grozi wysadzeniem się w powietrze. Będziemy informować was na bieżąco - i np. wrzucać przez cały dzień po kilka krótkich postów aktualizujących bieżące wydarzenia. Może to być też coś w stylu: W stronę wybrzeża zmierza huragan o sile natężenia X. Prosimy o pozostanie w domach. Ludzie mieszkający w pobliżu plaż proszeni są o opuszczenie swoich domów. i kolejny komunikat np. Huragan uderzył w miasto, zalewa plaże, wysokie fale docierają do pobliskich domostw. Zerwane zostały słupy wysokiego napięcia, część miasta X została odcięta od świata, drogi są zablokowane. Można tworzyć subfora w takich przypadkach, bo może ktoś będzie chciał akurat w tym metrze być albo na tej plaży nieszczęsnej łowić sardynki, żeby je później sprzedawać na bazarze w jakiejś biednej dzielnicy :lol: Można nawet stworzyć jakiś formowy dziennik/telewizję/twittera i tam wrzucać właśnie ogólne informacje o takich wydarzeniach. Nie każdy lubi ingerencje w swoje fabuły, ale jest sporo osób, które, jak myślę, fajnie by się w ten sposób bawiły. BA! Pamiętam, że przy okazji takich akcji często "uśmiercało" się nieaktywne postacie, jeśli ktoś wyrażał taką chęć (mam na myśli tutaj swoje multi i hasło "tak, możecie wrzucić go do metra, gdy wybucha bomba"). To już jednak decyzja wasza i właściwie wypowiedzieć musiałoby się więcej osób jak one to widzą i czy się na takie coś zaopatrują ;)

Julian Hemingway

chyba szykuje mu się awans
    chociaż ważniejsza jest fremy
    i dziecko

2020-05-11, 15:15

Hej!
    Wszystko o czym piszesz wymagałoby od nas czasu oraz wkładu, dlatego też potrzebujemy obgadać to w szerszym gronie. Niemniej, nie wykluczamy, że w niedalekiej przyszłości pojawi się na ten temat ankieta.
    Na ten moment dziękujemy jednak za sugestie :llama:

Asmodeus Triumph

Kapitan statku powietrznego
    i swojego życia. W końcu wiem,
    że jestem gotowy nim być.

2020-05-11, 15:21

Lydia,
    skoro wychodzisz z taką inicjatywą, może zrób to na pw, albo na discordzie do naszej szanownej administracji?
    Skoro masz tyle pomysłów i (uważam, że to jest dobry pomysł, ale trzeba też pamiętać, że nie wszyscy mają czas, żeby prowadzić coś takiego... dlatego trochę zrozumienia dla adminów. Skoro ludzie zlewali mg, to chyba oczywiste, że im się odechciało :lol: ) i mówisz, że mogłabyś poprowadzić...
    To zamiast dalej drążyć temat publicznie, odezwij się do nich prywatnie i zgłoś do prowadzenie tego?

Gianna Talbott

agentka FBI
    And at your worst, you're still the best
    But at my best, I am the worst

2020-05-11, 15:35

Asmodeus Triumph napisał/a:
    Lydia,
    skoro wychodzisz z taką inicjatywą, może zrób to na pw, albo na discordzie do naszej szanownej administracji?
    Skoro masz tyle pomysłów i (uważam, że to jest dobry pomysł, ale trzeba też pamiętać, że nie wszyscy mają czas, żeby prowadzić coś takiego... dlatego trochę zrozumienia dla adminów. Skoro ludzie zlewali mg, to chyba oczywiste, że im się odechciało ) i mówisz, że mogłabyś poprowadzić...
    To zamiast dalej drążyć temat publicznie, odezwij się do nich prywatnie i zgłoś do prowadzenie tego?

Ale... Przecież Lidka zaproponowała swoją pomoc jako MG pod koniec pierwszej propozycji, a dziewczyny odpowiedziały, że takowej nie potrzebują i... spoko. Przecież wszyscy doskonale to rozumieją i wiedzą, że Administracja ma mnóstwo pracy (szczególnie przy takiej liczbie użytkowników), dlatego jest to luźna propozycja do przedyskutowania i ewentualnego wprowadzenia, jeśli dziewczyny stwierdzą, że mają na to czas :lol: Czy nie do tego jest przeznaczony temat z kontaktem do Adminów? Do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat forum? Przecież nikt tu nikogo nie atakuje, więc chyba nie do końca rozumiem Twoją zaczepkę :hm:

Ariel Darling

sprzedaje książki w Barnes & Noble
    po godzinach bawi się w copywritera
    To podróż jest ważna, a nie jej cel.
    los feliz

Ariel Darling
    It's not a book I lent you that you never returned. Remember, it's my heart. Please, be careful.
    DWADZIEŚCIA SZEŚĆ LAT
    170 cm wzrostu
    w LA od SIEDMIU LAT

2020-05-11, 15:36

Ja tylko dodam od siebie, że podoba mi się ten pomysł Lydii z takimi ogólnymi wydarzeniami losowymi :angel: i trzymam kciuki za Wasze obrady dotyczące tego tematu.

Ariel Darling
    They say - It's better to have loved and lost than to never have loved at all. That could be a load of shit but I just need to tell you all... Some mistakes get made... That's alright, that's okay! You can think that you're in love when you're really just in pain.
    [mru]

Lydia Hallward

2020-05-11, 15:38

Po to jest temat kontaktu z administracją, żeby tutaj pisać, tak? :lol: W ogóle nie rozumiem o co w tym momencie do mnie uderzasz, ale to przemilczę ;) Wyraźnie zaznaczyłam, że to tylko POMYSŁY i nie narzuciłam, że mają robić to i to i to, stojąc nad nimi z biczem, więc trochę czillu proponuję. Nie uważam tego za drążenie tematu tylko jasne odniesienie się do tego co ja miałam na myśli i robienie tego publicznie jest jak najbardziej ok, bo dotyczy konkretnie forum. Dziewczyny napisały, że się zastanowią i po wszystkim. Czy ja tutaj jakieś personalne sprawy załatwiam, konflikty wywołuje, kogoś obgaduje, obrzucam błotem, obsmarowuje? :roll: Daj spokój, błagam, nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma. Pozdrawiam ;)

Sage Salander

GENESIS: I Pani Bóg powiedziała do Żmii:
    "Będziesz mieć skórę najpiękniejszą
    ze wszystkich stworzeń i GUCCI ją nazwiesz..."

2020-05-11, 15:45

No dobrze, a tak pomijając kwestię, gdzie "zgłosić się z pomysłem" i przechodząc do meritum...

Z doświadczenia wiem, że taki system zwykle nie ma większego pokrycia dla użytkowników, bo albo prowadzą swoje fabuły i im to nijak się wpisuje w zaplanowane wydarzenia, albo zwyczajnie im się nie chce. Znajdą się jednak osoby, które są zainteresowane wplataniem nieprzewidzianych sytuacji "z trzeciej ręki" i chwała im za to! Nie neguję pomysłu dziewczyn jakkolwiek, a wprost przeciwnie - uważam, że jest to ciekawe urozmaicenie dla zainteresowanych graczy czy takich, którym brakuje pomysłów na rozgrywkę (idealne do tematu "Kto zagra?" - tu dopisek, zdarzenie z awarią prądu w danej dzielnicy)m , jednak o wiele lepiej sprawdziłoby się to jako wolontariacka metoda, bo nie ma co się oszukiwać, że kto będzie chciał, ten skorzysta z pomysłu, kto nie - robi swoje i też jest dobrze.
    Stąd nie szarpałabym się na mocne angażowanie MG w tym przypadku, ale takie komunikaty w formie ogłoszeń na głównej stronie forum, aby wszyscy je dostrzegli, uważam za jak najbardziej w porządku, a przy okazji nikomu nie szkodzą, bo gracz dostaje wybór, co z zrobić z takie pięknie rozpoczętym dnie,.

PS Może dzięki temu niektórzy zyskaliby motyw do fabuł zawodowych - napad na bank, to angażuje się grupę policjantów; karambol na głównej ulicy - angażujemy wszystkich dostępnych medyków. To by otworzyło furtkę do mini-eventów z MG albo zrzeszało grupkę graczy do wspólnej zabawy. Pozdrawiam cieplutko. ;P

James Donovan

Studentka trzeciego roku medycyny
    Skupia się na nauce dzięki amfetaminie
    I próbuje być szczęśliwa z Brycem
    civic center

James Amelia Donovan
    he tasted like sunny mornings and bad decisions
    dwadzieścia trzy i pół
    170 cm wzrostu
    w LA od sześciu lat

2020-05-11, 15:48

Sage Salander napisał/a:
    Stąd nie szarpałabym się na mocne angażowanie MG w tym przypadku, ale takie komunikaty w formie ogłoszeń na głównej stronie forum, aby wszyscy je dostrzegli, uważam za jak najbardziej w porządku, a przy okazji nikomu nie szkodzą, bo gracz dostaje wybór, co z zrobić z takie pięknie rozpoczętym dnie,.

Myślę, że doskonale to ujęłaś ;-)

Bradley Stanton

bo stale myśli i tęskni
    malibu

bradley stanton
    trzydzieści dwa
    182 cm wzrostu
    w LA od urodzenia

2020-05-11, 15:50

Kochani, tylko spokojnie <3
    Tak jak napisałam wcześniej, bardzo nas cieszy, że wychodzicie z inicjatywą, bo to zawsze jest przez nas mile widziane - potrzebujemy po prostu czasu, żeby to przemyśleć, a potem ewentualnie po swojemu ten pomysł ugryźć i wtedy przedstawić Wam coś bardziej konkretnego, niż sam pomysł właśnie. Tak jak napisała wyżej Julian, jak już ułożymy ewentualną koncepcję jak to mogłoby wyglądać, zostaniecie o tym powiadomieni, bo najprawdopodobniej pojawi się ankieta - takie rozwiązanie dotychczas zawsze się sprawdzało i mieliśmy jasność, czego oczekuje od nas szersze grono użytkowników <3
    Dodam jeszcze, że nigdzie nie napisałyśmy, że nie potrzebujemy Waszej pomocy - nabór na Mistrza Gry nadal jest otwarty i wciąż poszukujemy chętnych. W przypadku podobnej inicjatywy także potrzebowałybyśmy dodatkowej pary rąk do pracy, a może nawet więcej.
    Na koniec powiem, że jeżeli macie jakieś pomysły, sugestie, pytania czy prośby - kontakt z administracją od tego jest bądź co bądź. W przypadku czegoś nagłego oczywiście proponujemy pisanie do nas prywatnie, po prostu by mieć pewność, że szybciej zareagujemy, kiedy na przykład nie ma nas na forum <33

Asmodeus Triumph

Kapitan statku powietrznego
    i swojego życia. W końcu wiem,
    że jestem gotowy nim być.

2020-05-11, 16:09

Po prostu ogłoszenie, że poszukiwany jest MG wisi już od jakiegoś czasu, o tutaj:
    http://cityofangels.pl/viewtopic.php?t=8599
    Skoro tak, można się było po prostu zgłosić, bez zbędnego ciągnięcia tematu.
    I tyle...
    (przestaję udzielać się publicznie bo znów ktoś poczuje się skrzywdzony :lol: Jezu.. to, że nie stawiam wszędzie serduszek, chyba nie znaczy, że jestem niemiła? Mam prawo wyrazić swoje zdanie, tak samo jak inni. )

bradley,
    pomysł z ankietą trafiony w dychę

Lydia Hallward

2020-05-11, 16:20

Nie wymagam od ciebie stawiania serduszek, uwierz mi, że absolutnie tego nie potrzebuję. Niemniej zgłaszanie się jako MG to jedno, a temat poruszony, to drugie (i coś kompletnie odmiennego od ogłoszenia wiszącego na forum) - zostało to zrobione głównie po to, aby większa liczba ludzi miała szansę się wypowiedzieć, może dodać coś od siebie, wnieść jakiś inny pomysł, inny zamysł na ewentualnie prowadzenie tego. Jak widać po powyższych postach, to burza mózgów bardzo sprzyja powstawaniu najlepszych rozwiązań, więc czasami warto, a niestety zgłoszeniem na PW jako MG nie da się takiej dyskusji nawiązać ;-)

Bradley, ja tutaj napiszę raz jeszcze, że w razie czego jestem gotowa pomóc, a nawet to poprowadzić <3

Bradley Stanton

bo stale myśli i tęskni
    malibu

bradley stanton
    trzydzieści dwa
    182 cm wzrostu
    w LA od urodzenia

2020-05-11, 16:39

Będziemy o tym pamiętać *.*

Lucas Snyder

Szkutnik
    Nice to meet you, what's your name?
    Let me treat you to a drink
    palos verdes

Lucas Snyder
    Can we please stop poking holes in my paper-thin logic?
    31
    185 cm wzrostu
    w LA od 5 lat

2020-07-01, 16:25

Szczeegół, ale przyuważyłam, że ucina 'Regulamin'.

Romulus Petersen

robi naleśniki w domu i w pracy
    ale najlepsze ma zarezerwowane
    dla sienny
    playa del rey

romulus petersen
    You keep me locked under your spell
    trzydzieści pięć lat
    190 cm wzrostu
    w LA od urodzenia z przerwą na studia

2020-07-01, 19:43

Lucas, sprawa została przekazana dalej do naszego kodera i na dniach postaramy się rozwiązać ten problem :angel:

Odpowiedz do tematu